Seriál Californication, jenž se nebojí ani explicitního zobrazení sexu a násilí, nahradí na prvním programu ČT při pátečních večerech oblíbený Sex ve městě.

Sex ve městě střídá ve vysílání České televize Californication, další kultovní americký seriál, který se nebojí otevřeně promluvit o sexu. Bývalá hvězda seriálu Akta X David Duchovny v něm hraje spisovatele v tvůrčí a životní krizi, kterou řeší alkoholem a vztahy na jednu noc.

První díl nebývale upřímného komediálního pořadu bude mít premiéru na programu ČT1 26. února od 22:15, sdělil ČTK mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Pátrání po mimozemšťanech a paranormálních jevech, jimiž se Duchovny v roli agenta FBI zabýval ve svém přechodím seriálovém hitu, tentokráte vyměnil za nezávazný život plný sexu, drog a alkoholu v prosluněné Kalifornii. Představí se zde v roli slavného spisovatele a věčného sukničkáře Hanka Moodyho,.

Ten se po úspěchu své knihy stěhuje do Los Angeles, aby tu pokračoval v dobře rozjeté kariéře. Jenže místo toho se dostaví tvůrčí blok, jenž se mu nedaří prorazit. K jeho krizi navíc přispívá i fakt, že žena jeho snů, s níž má pubertální dceru, se s ním rozešla a chystá se provdat za úspěšného vydavatele.

Aby Hank přišel na jiné myšlenky, navazuje krátkodobé a povrchní vztahy, které mu dále komplikují jeho už bez tak dost zpackaný život.

Vulgarita, sex a násilí

Seriál Californication nešetří vulgaritami a nebojí se ani explicitního zobrazení sexu a násilí. Jeho tvůrcům však prý nešlo jen o vyvolávání kontroverzních reakcí, ale chtěli život ukázat bez příkras a cenzury. Seriál je natočený ve svižném tempu, plný vtipných hlášek a nečekaných point.

Všeříkající je i samotný název. Californication je složeninou dvou slov - anglického názvu státu Kalifornie a podstatného jména fornication (dobrovolný pohlavní styk svobodného muže s neprovdanou ženou neboli biblickým slovem smilstvo).

Californication byl poprvé uveden na obrazovky v roce 2007. O rok později jeho hlavní představitel dokonce vyhrál prestižní cenu Zlatý glóbus. Vznikly postupně tři řady a čtvrtá se začíná připravovat. ČT odvysílá první dvě řady po dvanácti dílech, kterým věnuje páteční večery.