Legendární seriál Sanitka, který právě vysílá Česká televize, se v dohledné době dočká pokračování.

Česká televize již po několikáté reprizuje legendární seriál Sanitka z roku 1984 . Nyní se osudy hrdinů budou dále rozvíjet.

Autor původních dílů, scenárista a dramatik Jiří Hubač, který dlouho odmítal poskytnout autorská práva k dalším dílům, souhlasil s převodem autorských prav na svého syna Ivana. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha.

"Ivan Hubač začíná psát scénář. Předpokládá, že příběh bude rozvíjet osudy hrdinů z první řady. Zároveň se předpokládá, že budou osloveni herci, kteří tam hráli a kteří jsou ještě mezi živými," řekl Šticha.

Uvedl, že se počítá například s hlavní rolí pro Jaromíra Hanzlíka, který ztvárnil hlavní roli doktora Vojtěcha Jandery. Bude však záležet na podmínkách. "Pokud například nároky herců na honorář nebudou tak vysoké, že bychom si to nemohli dovolit," poznamenal mluvčí.

Podle Štichy Česká televize tak vyhoví přání mnoha diváků, kteří si o pokračování populárního seriálu píší. Generální ředitel Jiří Janeček udělí v této souvislosti několikaměsíční neplacené volno Ivanu Hubačovi, který v současné době zastává funkci šéfdramaturga Centra dramatické, divadelní a hudební tvorby.

Můj čas, je pouhopouhé prozatím...

"Sanitka II se bude odehrávat v současnosti a podkladem pro dramatické ztvárnění jsou z valné většiny skutečné případy z každodenní praxe pražské záchranné služby. S řadou postav z původní Sanitky se diváci setkají i v nových dílech, v nichž budou rozvíjeny jak jejich profesní, tak privátní osudy," uvedl podle tiskové zprávy Hubač.

Jedenáctidílný televizní seriál Sanitka, který před čtvrtstoletím natočil režisér Jiří Adamec a jehož první díl se na obrazovkách objevil 25. listopadu 1984, patřil spolu s Nemocnicí na kraji města k nejoblíbenějším pořadům normalizační Československé televize.

Sanitka

Osudy doktora Vojtěcha Jandery a pražské záchranky od 50. do 70. let ovšem lákají diváky k obrazovkám dosud. Oceňují herecké výkony, povedený scénář i dobovou atmosféru.

V povědomí diváků se také usadila titulní píseň Můj čas Petra a Pavla Ormových, kterou s textem Zdeňka Borovce nazpívali tehdy populární Hana Zagorová, Stanislav Hložek a Petr Kotvald.

Hvězdné bylo i herecké obsazení seriálu. Mimo Hanzlíka se představili Josef Vinklář nebo Jiří Bartoška. Zajímavý je také pro poměrně věrnou rekonstrukcí vývoje na pražské záchranné službě na začátku druhé poloviny 20. století. Seriál si dobře vede i na DVD.