Osmá řada seriálu 24 hodin přichází na americké televizní obrazovky. Keifer Sutherland chce v seriálu pokračovat, dokud jej budou lidé sledovat.

Americký herec Kiefer Sutherland se vrací na televizní obrazovky v osmé řadě seriálu 24 hodin. První díl zhlédnou diváci v USA v neděli.

Federální agent Jack Bauer se snaží v nejnovější sérii najít více času pro svou vnučku a teprve podruhé za celou dobu seriálu se na jeho tváři mihne úsměv, napsala agentura Reuters.

Klidných chvil si ale oblíbený hrdina příliš neužije. Brzy je povolán do akce, aby se vypořádal s plánem teroristů zavraždit vedoucího mírotvůrce na Blízkém východě. Toho ztvárnil jeden z hlavních představitelů kasovního trháku Milionář z chatrče Anil Kápúr.

reklama

Seriál 24 hodin debutoval na televizních obrazovkách ve Spojených státech v roce 2001 a představitel Bauera Kiefer Sutherland je překvapen, že si i po téměř deseti letech zachoval miliony fanoušků.

"Opravdu si získal přízeň lidí po celém světě," řekl Sutherland. "Fakt, že (děj) často souvisí se skutečným zpravodajstvím, nás samotné zprvu překvapil. Jack Bauer se ale snaží něco změnit a to podle mě často uleví divákům od jejich každodenního stresu."

Na otázku, zda bude osmá řada Bauerových dobrodružství tou poslední, Sutherland odpověděl, že by rád se seriálem pokračoval, dokud jej lidé budou sledovat. Zároveň ale podotýká, že fanoušci jeho roli někdy přikládají příliš velkou váhu. "Vždycky mě šokuje, když mi lidé v letadle řeknou, že se se mnou na palubě cítí bezpečněji," uvedl.