Česká televize chystá nový čtrnáctideník pro mladé lidi Hotel Insomnia, kteří se zajímají o živou kulturu. Poprvé se na obrazovkách ČT2 objeví 2. ledna od 23:30.

Sezona v nočním hotelu začíná. Pokoje jsou plné roztodivných lidí a jejich příběhů, v hotelovém baru hraje kapela a ve foyer hlídá recepční, kterému nic neunikne. To je hotel Insomnia. Nový, živě přenášený čtrnáctideník České televize "pro všechny, kdo ještě nechtějí jít spát" se poprvé na obrazovkách ČT 2 objeví v sobotu 2. ledna od 23.30.

Podle České televize se v hotelu Insomnia budou setkávat pozoruhodné postavy, vystupovat zajímavé kapely a "věčně bdící recepční" přichystá noční menu z toho nejvýraznějšího, co jej v poslední době zaujalo. Ale v hotelových pokojích si mezitím hosté žijí svým vlastním, mysteriózním životem.

Půlnoční nespavost budou s diváky překonávat hudebníci všech stylů a žánrů, během hodiny a půl bude kromě hostů prostor i pro Totální hitparádu - anketu nejpodivnějších událostí posledních týdnů.

Prvním recepčním bude Jiří Havelka, divadelní režisér, dramatik a herec, člen divadelního uskupení VOSTO5.

"Ponocuji rád a často. V tom asi nebudu velká výjimka. Někdy je prostě jediná klidná chvilka během dne noc. Každopádně všem, kteří nemohou usnout v sobotu večer a nebo nechtějí jít spát hned od půl jedenácté, doporučuji nebrat si prášek na spaní, ale zazvonit na recepční zvonek v Hotelu Insomnia," říká Jiří Havelka. Podle něho bude v pořadu i dost místa pro improvizaci.

"Prostor pro improvizaci je všude tam, kde se setkávají živí lidé a ne roboti. Myslím, že Hotel Insomnia bude setkání živých lidí, a to nejen ve studiu, ale skrze nejmodernější interaktivní techniku i se všemi diváky. Všichni se zkrátka sejdeme v tuhle noční hodinu na recepci podivného hotelu a budeme se vzájemně překvapovat," vysvětluje.

V dalších dílech pořadu se bude s Havelkou střídat Petr Marek, scenárista a režisér, člen hudební skupiny MIDI LIDI. Role pikolíka se zhostil herec Tomáš Bambušek. Vedoucím projektu je Vratislav Šlajer, režisérem Petr Zahrádka.

Tahák pro mladé: interaktivita

První sobotní noc v Hotelu Insomnia bude bilancí roku 2009. Diváci nahlédnou do toho nejzajímavějšího, nejhloupějšího i nejvtipnějšího z uplynulého roku.

Pořad chystá také vlastní webové stránky, kde mohou lidé hlasovat do Totální hitparády, a ovlivnit tak její podobu. Svůj profil má pořad také na Facebooku.

Hotel Insomnia se bude vysílat každou první a třetí sobotní noc v měsíci. Nový pořad České televize tak nahradí hudebně-kulturní talkshow Noc s Andělem.

Končí více pořadů

Noc s Andělem není jediným pořadem ČT, jejichž zrušení se chystá. Končí také Pětka v pomeranči, Po stopách hvězd, Šaty dělají člověka, Mezi námi zvířaty, Dobrá rada nad zlato, Experiment, Zašlapané projekty či Generace 0.

Programová ředitelka ČT Kateřina Fričová zdůrazňuje, že některé ze zrušených pořadů budou nahrazeny podobným formátem. "Místo Po stopách hvězd budou Neobyčejné životy, Notes splyne se Starou muzikou, místo Poutních míst budou Památky na prodej, Mezi námi zvířaty nahradí Devatero řemesel, Noc s Andělem střídá Hotel Insomnia a Pozdní sběr. Celkem deset pořadů má svoji náhradu," uvedla pro ČTK.