O víkendu začne v Česku vysílat Disney Channel.

Od sobotního rána bude v Česku možné naladit televizní kanál pro děti Disney Channel, a to prostřednictvím kabelového a satelitního vysílání. V dosavadních programových nabídkách nahradí program Jetix, který patří rovněž do skupiny Disney Channels. Informovala o tom firma.

Vysílání programu zaměřeného na děti od dvou do čtrnácti let začne seriálem Hannah Montana o školačce, která vede dvojí život jako světově proslulá zpěvačka. Na programu bude i seriál Jonas o mnohonásobných držitelích platinových desek Jonas Brothers. Dále stanice odvysílá filmy jako například Muzikál ze střední či Rocktábor. Stanice má uvést také nejoblíbenější pořady a seriály televize Jetix.

Podle viceprezidenta a generálního ředitele Disney Channels pro střední a východní Evropu Macieje Brala bude moci na počátku roku 2010 tento program sledovat přibližně 13 milionů domácností ve střední a východní Evropě. Do konce roku 2010 by to mělo být 30 milionů domácností, přičemž cílem do dalších let je zasáhnout 60 milionů domácností v této lokalitě.

Disney Channel Worldwide vysílá celkem 98 kanálů ve 167 zemích a ve 32 jazycích. Patří pod společnost Walt Disney.