Dřevěná rozhledna nedaleko Vratislavic, která je veřejnosti přístupná už od prázdnin, bude slavnostně otevřena až nyní 19. září.

Už od poloviny letošního roku stojí na vrchu Císařský kámen nedaleko Vratislavic nad Nisou nová dřevěná rozhledna. Dvacetimetrová věž byla vybudována v nadmořské výšce 637 metrů a nabízí výhled na Liberec a Jablonec nad Nisou, na Jizerské hory a za jasného počasí je vidět i Sněžka a Český ráj. S budováním rozhledny se započalo na podzim roku 2008, stavba vyšla na 1,8 milionu korun. Kolaudace proběhla posledního června a od té doby mohou turisté rozhlednu využívat. Slavnostní otevření je naplánováno na sobotu 19. září, kdy si Vratislavice připomenou 230 let od návštěvy císaře Josefa II. Právě po něm má kopec i rozhledna jméno.

Program slavnostního otevření

Návštěvníci se mohou na akci vydat pěšky či na kole, na trasách budou připraveny různé soutěže pro děti i dospělé. Start je v 10.00 hodin ve Vratislavicích. Každý, kdo trasu absolvuje, získá pamětní list. Účastníci se mohou těšit na příjezd císaře Josefa II., historickou bitvu, hudební vystoupení a další atrakce. Oficiální začátek akce je ve 14.00 hodin na Císařském kameni.

Rozhledna ve Vratislavicích není jediná v oblasti Jizerských hor a Krkonoš, která se letos pro turisty otevřela. Od července slouží také nová rozhledna na Hnědém vrchu v Krkonoších, po rekonstrukci přilehlé restaurace je znovu v provozu i rozhledna na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách.

reklama