Cílem cyklovýletu, který startuje v Mladé Boleslavi v sobotu 12. října, je seznámení veřejnosti s méně známými památkami v havarijním stavu a pomoci s jejich obnovou.

Putování po stopách českých vlastenců a zajímavých památkách regionu se uskuteční v sobotu 12. září na Mladoboleslavsku. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví, kdy se veřejnosti otevírají brány i těch památek, jež jsou jindy nepřístupné.

Start je v Mladé Boleslavi

Trasa cyklovýletu měří cca 35 km, kdokoliv se může přidat či odpojit během cesty. Přítomné bude i doprovodné vozidlo. Akce se koná za každého počasí. Start je v Mladé Boleslavi, sraz účastníků je v 8.30 hodin u Sboru českých bratří. V plánu je návštěva, výklad a prohlídka památek lidové architektury a kostelů v obcích Bukovno, Katusice, Březinka, Březovice, Víska, Bezdědice a Sudoměř, kam by měli účastníci dorazit v 16.30 hodin.

Cyklovýlet pořádá historik, politik a senátor Jaromír Jermář, který během putování také připomene význačné osobnosti regionu jako například Jana Nepomuka Krouského, Václava Krolmuse, Jana Evangelistu Konopase či Václava Vaňka.