Nova v neděli večer odstartovala hlavní lákadlo letošního podzimního schématu.

Úvodní díl Česko-Slovenské SuperStar, která úspěšný koncept propojuje pro obě země někdejší federace, si nenechalo ujít 1,6 milionu dospělých diváků, čtyřicet procent všech, kteří měli v neděli večer zapnutou televizi.

První epizoda přitom fungovala hlavně jako jakýsi medailonek představující nejen všechny porotce (ověřené slovenské sudí Daru Rolins a Pala Haberu a českého Ondřeje Hejmu doplnila nově zpěvačka Marta Jandová), ale především hlavní lákadlo na diváky - dvojici moderátorů. Leoše Mareše a Slovenku Adelu Banášovou spojují podobná adjektiva - ve svých zemích jsou nejpopulárnějšími a jednoznačně nejlépe placenými mdoerátory, miláčky bulvárního tisku - a rovněž přirozenými baviči.

To Mareš s Banášovou dokázali už prvními několika průpovídkami v úvodní epizodě - sebeironie ani schopnost duchaplně reagovat na nečekané situace ani jednomu z nich rozhodně nechybí (subtilní postavou známá Banášová se označila za nejznámější slovenskou anorektičku, milovník luxusních sportovních vozů Mareš, před časem terč bulvární kauzy s prostitutkami, zase vyzdvihl svůj smysl pro rodinný život a uměřený životní styl).

Hudební část soutěže naplno propukne až dnes. V pondělí večer se diváci ve střihovém pořadu seznámí s průběhem pražského castignu, další večery budou následovat reportáže z Bratislavy, Brna a Košic. Před SuperStar v podání nejsledovanější tuzemské televize prakticky nebude úniku, kromě nedělních a pondělních hlavních vysílacích časů bude hledání Česko-Slovenské SuperStar věnováno i několik sobotních večerů. Tak to půjde až do Vánoc.