Zábavě v České televizi bude na podzim vévodit soutěž pěveckých dvojic nazvaná Duety... když hvězdy zpívají. Její autoři věří, že by mohla mít podobný úspěch jako v minulosti taneční show StarDance.

Pěvecká soutěž Duety vystartueí na obrazovkách v říjnu. Páry, kterých bude celkem osm, bude tvořit vždy jeden profesionální zpěvák a známá osobnost, která profesionálně nezpívá. Každá dvojice bude vystupovat v klasických duetech a bude mít před sebou osm hudebních žánrů, mezi nimiž je kromě popu a rocku také soul, country či swing.

Pořadem budou provázet moderátoři Tereza Kostková a Aleš Háma. Prozradit jména soutěžících vedení České televize nechtělo. Hodnocení párů bude podobně jako při StarDance rozděleno mezi odbornou porotu a diváky.

Na podzim se uskuteční také finále ankety Kniha mého srdce, do něhož postoupilo 12 knih. Česká televize je všechny představí v krátkých dokumentech.

Těšit se mohou i milovníci ženské krásy. Finále soutěže Miss České republiky bude přenášet televize 24. října.

Vrací se známé pořady

Na obrazovky se s novým školním rokem vrátí také Taxík, ve kterém nic netušící lidé nastupují do zdánlivě obyčejného taxíku, posléze ale zjistí, že jsou v televizním pořadu. Talk show Marka Ebena Na plovárně přinese další rozhovory s mnoha světovými i českými osobnostmi jako je Antonio Banderas nebo John Malkovich, kteří byli letos na festivalu v Karlových Varech. Ulm řekl, že diváci nepřijdou ani o pořad Uvolněte se, prosím, kterým provází Jan Kraus.

Česká televize nabídne i nový televizní retro seriál Vyprávěj, který mapuje ve čtyřech sériích historii rodiny Dvořákových od šedesátých let až po současnost. V hlavních rolích uvidí diváci Romana Vojtka, Andreu Kerestešovou, Veroniku Freimanovou, Svatopluka Skopala a Ninu Divíškovou.

Seriál, jehož první díl se objeví na obrazovkách 31. srpna, se nápadně podobá španělskému stejnojmennému seriálu, napsal deník Metro. Vyprávěj natočila pro ČT společnost Dramedy Production. "S českou firmou Dramedy jsme se setkali a domluvili na opci a poplatku za každý díl. Nakonec se nám ale ozvali s tím, že o tento druh pořadu už prý zájem nemají," řekla Metru Mercedes Borruelová ze španělské firmy Ganga, která vlastní práva na seriál.

Producent ČT Filip Bobiński popřel, že by existovala podobnost v rodině, postavách a příbězích. Metro ale napsalo, že podobná je například doba, v níž se děj odehrává, a to, že seriál má vypravěče. Španělská televize jej vysílá od roku 2001. "Na částce jako na odškodnění za tuto "krádež" se dohodnou naši právníci s právníky španělské televize," řekla Metru Borruelová. Odškodnění budou prý Španělé požadovat od Dramedy Production.