Háša natočil za svůj život přes padesát celovečerních zábavných pořadů.

Ve věku osmdesáti let zemřel televizní, filmový a divadelní režisér Pavel Háša. Manžela Květy Fialové, který získal řadu cen na domácích i zahraničních filmových a televizních festivalech, přemohla Alzheimerova choroba.

Tvůrce desítek dokumentárních i hraných filmů a televizních inscenací Pavel Háša má na kontě přes padesát zábavných celovečerních pořadů včetně populárních Televarieté. Divadlo mu vděčí za režii třicítky inscenací. Devět jich v posledních letech nastudoval v agentuře Harlekýn.

"Z nich šest máme stále v repertoáru. Vznikly s režisérskou láskou. Pan Háša je nazkoušel poctivě, protože už ztratil práci v televizi, a herce perfektně připravil," řekl ČTK šéf agentury Václav Hanzlíček.

"Na Pavla Hášu budu vzpomínat hlavně s vděkem. Byl to člověk, který nepřetržitě všechny kolem sebe obdarovával. Především svým naprostým a stoprocentním pozitivismem, svou absolutní důvěrou v každého, svým nadšením pro cokoliv. Byl to prostě jeden z nejbáječnějších lidí, které jsem kdy poznal," komentoval Hášovo úmrtí prezident Herecké asociace Václav Postránecký. V jeho režii ztvárnil spolu s Květou Fialovou, Libuší Švormovou a Naďou Konvalinkovou jednu z rolí v hrůzostrašné komedii Štika k obědu, jejíž inscenace se blíží ke čtyřsté repríze.

Podle Postráneckého byl Háša vynikajícím a nekonečně citlivým kumštýřem s obrovskou důvěrou ve své spolupracovníky. "Byla to radost s ním dělat," dodal Postránecký.

X Factor předčil v diváckém hlasování SuperStar - čtěte ZDE

Nova stáhne pořad Na vlastní oči, údajně je málo sledovaný - čtěte ZDE

Pavel Háša, který se narodil 1. června 1929, začínal ve Filmovém studiu Gottwaldov (Zlín), pak působil v Čs. armádním filmu, v letech 1971 až 1981 byl na volné noze a pak působil v dnešním Divadle pod Palmovkou. Obdržel řadu cen na domácích i zahraničních filmových a televizních festivalech. Natočil několik desítek dokumentárních i hraných filmů a přes 60 televizních inscenací, převážně dramatických.

Svou kariéru za kamerou zahájil Háša dokumentárními filmy v 50. letech. Pro televizi natáčel detektivní příběhy i komedie, za inscenaci Svědkové obžaloby z roku 1974 získal hlavní cenu na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu. V 80. letech se soustředil na adaptace starších předloh (Povídky malostranské, Pan Pickwick, Arabesky). Pro televizi natočil také divadelní představení, z původních scénářů šlo o projekty Těžká hodina a Návštěvní hodiny. Několik zajímavých televizních filmů natočil i v 90. letech; často do svých snímků obsazoval Viktora Preisse, v pozdější době například také svou manželku Květu Fialovou.