Slavnostní otevření rozhledny Akátová věž na kopci Výhon v Židlochovicích se uskuteční 1. srpna, připraven je kulturní program.

Téměř 18 metrů vysoká rozhledna na kopci Výhon v Židlochovicích na Brněnsku nabídne od soboty 1. srpna pohled na město a Dyjsko-svratecký úval. Stavba věže přišla na 2,5 milionu korun, z velké části byla financována z fondů EU, zbytek zaplatilo město Židlochovice. Projekt zahrnoval i naučnou stezku věnovanou historii Židlochovic. S budováním rozhledny se začalo letos koncem února.

Věž je z akátového dřeva

Objekt je architektonicky neobvyklý. Tvoří jej točité schodiště obložené trámy. Budova připomíná dřevěnou hradní věž. Vyrobena je ze dřeva akátu, který se v této lokalitě hojně vyskytuje. K vyhlidkové plošině ve výšce 14,5 metrů vede 76 schodů. Bezprostřední okolí rozhledny není vhodné pro vjezd a parkování automobilů, doporučuje se k rozhledně dojít pěšky.

Slavnostní otevření se chystá na první srpnový den v 15. hodin. Sraz účastníků je v Židlochovicích u zvonice ve 13. hodin, příchozím zazpívá pěvecké sdružení Pasqil. Následovat bude výšlap na vrchol Výhon k rozhledně. Zde vystoupí hudební soubory Blučiňáci a Šatavan. Doprodný program nabídne ochutnávku vín, přednášky, výstavu fotografií atd. Více informací o otevření rozhledny zde.

reklama