Mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroal v Torremolinos se Česko zúčastnilo poprvé, a to v rámci společného stánku Polska, Maďarska a ČR s názvem Srdce Evropy.

Ve španělském městě Torremolinos se konal od 4. do 6. černa již čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROAL, na kterém se představilo 23 zemí Evropy a Latinské Ameriky. Letos poprvé se veletrhu zúčastnila také Česká republika. Prezentovala se ve společné expozici s Polskem a Maďarskem. Jak uvádí webové stránky CzechTourismu, ČR v Torremolinos obdržela ocenění Destino Estrella (Hvězdná destinace).

Na ochutnávku byl Budějovický Budvar

V 58 stáncích lákaly k návštěvě destinace zemí jako je Argentina, Kuba, Peru, Bolívie, Ekvádor, Chile, Argentina, Dominikánská republika, Uruguay, Brazílie, Kostarika, Guatemala, Salvador, Belize, Honduras, Nikaragua, Panama, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Portugalsko, Španělsko a Egypt. V rámci veletrhu se zástupci CzechTourismu účastnili workshopu pro touroperátory evropských i latinskooamerických destinací, v pátek 5. června se Česko představilo na prezentaci pro touroperátory a cestovní kanceláře jako ideální turistická destinace. Účastníci prezentace mohli po jejím skončení ochutnat jedno z nejslavnějších českých piv - Budějovický Budvar.

reklama
p class="detail-odstavec">Veletrh Euroal je veletrhem především pro profesionály, v sobotu měla do veletržního paláce přístup i široká veřejnost a již během sobotního dopoledne veletrh navštívilo přibližně 9.600 návštěvníků.