Skotka, která se stala zejména internetovým fenoménem, nakonec v soutěži Britain´s Got Talent nedosáhla na první místo.

Těsně pod nejvyšším stupněm vítězů televizní soutěže Britain's Got Talent skončila osmačtyřicetiletá nezaměstnaná Skotka Susan Boyleová. Diváci jí ve finálovém hlasování přiřkli druhé místo a na první příčku poslali skupinu tanečníků Diversity.

I tak se ale Boyleová stala nejen nečekanou hvězdou letošního ročníku, ale především internetovým fenoménem. Všechna její vystoupení v soutěži se stala celosvětovým trhákem a na internetu je shlédly miliony lidí.

Během finálového večera Boyleová zazpívala píseň I Dreamed A Dream z muzikálu Bídníci, kterou naprosto ohromila porotu i diváky již v prvním kole soutěže, a která ji katapultovala ke globální slávě.

Boyleová snila sen, který se málem stal skutečností, napsala agentura AP. Při vyhlašování trojice nejlepších z finálové desítky popocházela po pódiu sem a tam a když zjistila, že skončila druhá, vypadala prý skoro, jako by se jí ulehčilo. Vítězné taneční skupině pak složila poklonu.

"Ti nejlepší zvítězili. Jsou velmi zábavní. Chlapci, přeji vám všechno nejlepší," řekla Boyleová, která se pak divákům několikrát uklonila, udělala pár tanečních pohybů a odešla z jeviště.

Středem pozornosti

Pro Boyleovou, která nikdy nebyla zvyklá na takovou míru pozornosti, byl poslední týden soutěže velmi složitým. Při konfrontaci s dvěma reportéry ztratila trpělivost a musela zasáhnout policie. Podle organizátorů soutěže dokonce zvažovala, že kvůli velkému tlaku veřejnosti odstoupí.

Boyleové fandili obyvatelé malé skotské vesnice Blackburnu, který je jejím domovem. Po celé obci se objevily plakáty na její podporu a přátelé a sousedé se večer sešli v místní hospodě, aby společně sledovali její vystoupení.

"Znám ji tolik let," řekla její dvaasedmdesátiletá sousedka Margaret Yuleová. "Je to báječné děvče a bude se jí dařit, ať se stane cokoliv. Susan záleží na zpívání a sláva a bohatství ji nezmění."

Řada fanoušků byla druhým místem Boyleové zklamána. Vítězové soutěže, tanečníci z Diversity byli výsledkem překvapeni.