Vinnetouland je nová turistická atrakce poblíž obce Rakovica nedaleko Plitvických jezer. V turistické sezoně (duben - říjen) představuje život v indiánské rezervaci, nabízí zábavu pro děti i dospělé.

Pro ty, kteří si jen stěží spojí známého indiánského náčelníka a Chorvatsko, se musíme vrátit skoro půl století do minulosti, kdy se v bývalé Jugoslávii natáčelo 12 z celkem 13 filmů o Vinnetouovi. Tato legendární postava z knížek Karla Maye byla velmi populární, obzvláště po zfilmování příběhů ve spolupráci německé produkce a záhřebského Jadran filmu.

Filmy byly natáčeny v pohoří Velebit, v krásném prostředí národních parků Paklenica, Plitvická jezera a Krka a na dalších lokalitách v kraji Lika. Mnozí zdejší obyvatelé se natáčení účastnili jako komparsisti nebo pomocný personál. Všechny milovníky těchto příběhů jistě potěší zpráva o tom, že v údolí zhruba deset kilometrů od obce Rakovica nedaleko Plitvických jezer, byla vytvořena indiánská rezervace Vinnetouland.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.