Řetězec restaurací SUBWAY, známý pestrou nabídkou sandwichů připravovaných před očima zákazníků na čerstvě upečeném chlebu, otevřel již 27000 restaurací.

"Značka SUBWAYÒ získávala na popularitě tím, že nabízí nízké počáteční náklady, jednoduchý koncept a zdravější sendvich_subway.jpgjídelníček," řekl Martin Princ, Area Development Manažer pro Českou Republiku.

V současné době tento řetězec otevřel již 6200 restaurací mimo Spojené Státy Americké a dosáhnul tak počtu převyšující 700 restaurací ve Velké Británii, 400 v Německu, 300 v Mexiku, 50 v Irsku. V České Republice jsou nyní 3 restaurace a cílem společnosti je otevřít dalších 60 restaurací do roku 2013.

Kromě toho řetězec otevřel 6200 netradičních restaurací v lokacích jako jsou univerzitní kampusy a školy, zábavní parky, letiště, konvenční centra, nemocnice, kostely a další místa, kde by jste neočekávali plnohodnotnou restauraci.

Řetězec byl založen Fredem DeLuca a Peterem Buck v roce 1965. Toto partnerství, které pokračuje až do dnešního dne, umožnilo tisícům lidí založit svůj vlastní podnik formou frančízingu.  V roce 2006 byla historie řetězce SUBWAY popsána ve vydané knize "Kuřecí polévka pro podnikatelskou duši".