Ondřej Michálek
Foto: archiv Ondřej Michálek
Architektura nemusí být pouze práce s neživou hmotou. Díky této myšlence získal Ondřej Michálek cenu i místo v londýnském ateliéru Evy Jiřičné. Lidé v Česku podle něj často vnímají architekturu jako něco, co nepotřebují.

Architektura by měla být v symbióze s přírodou – alespoň to si myslí osmadvacetiletý absolvent architektury Ondřej Michálek, který uvažuje o světě, kde by mohla architektura podobně jako rostliny růst zcela sama. Za svůj projekt získal cenu, díky které se stal posilou slavného londýnského architektonického studia.

"Vytvořil jsem návrh, kde architektura není pouze pevným objektem, ale živlem. Může růst podle jistých pravidel a algoritmů a v čase se tak podobně jako živé organismy neustále měnit," popisuje svůj vítězný návrh Michálek.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.