Kruhový objekt školy s excentricky umístěným atriem, dřevěnou fasádou a zazeleněnou střechou se světlíky.
Foto: Andrea Thiel Lhotáková
Je hezká, inteligentní a hravá. A nevyvolává v dětských duších stres. Do téhle budovy nechodí žáci jen za výukou. V jejím komfortním prostředí mohou trávit i velmi příjemné chvíle a rozvíjet svou fantazii.

Škola. Na našem území stavba s poměrně jasnou typologií, výrazem, majestátností a monumentálností − i určitou uzavřeností. Vždy když nějakou míjím, ať už ve městě, nebo na vesnici, alespoň na chvíli se zarazím a zavzpomínám. Nemohu říct, že by to byly pouze příjemné vzpomínky. Škola je místem, které má na naše životy dost zásadní vliv. Každý z nás v ní strávil či stráví značnou část svého života. Aniž bychom si to možná plně uvědomovali, neovlivnili nás pouze vyučující a spolužáci, ale i stavba samotná, její umístění, vztah k okolí, vnitřní organizace, kvalita provedení.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.