Dr Chau Chak Wing Building v Sydney
Foto: Andrew Worssam
Architekt Frank O. Gehry dokončil svůj třetí letošní projekt, budovu ekonomické univerzity, která vypadá jako papírová taška. Pokroucený dům s pláštěm z pískovcových cihel má podle autora odkazovat na historické šaty. Projekt je součástí plánu Technické univerzity v Sydney, která chce do obnovy svého kampusu investovat více než miliardu australských dolarů.

Světoznámý kanadsko-americký architekt Frank Gehry letos dokončuje jednu stavbu za druhou. Po projektech Biomusea v Panamě a Nadaci Louise Vuittona v Paříži, jež byly otevřeny veřejnosti během října, nyní dostavěl novou budovu ekonomické fakulty Technické univerzity v Sydney. Za celý rok 2014 tak představil už svou třetí realizaci.

A stejně jako nové stavby z Paříže a Panamy, také historicky první Gehryho stavba v Austrálii upoutala zájem architektonických kritiků z celého světa. Jedenáct pater vysoká budova zaujala odborníky i veřejnost futuristickým pláštěm z pískovcových cihel, díky kterému připomíná pomačkanou papírovou tašku.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.