Kanadské muzeum pro lidská práva ve Winnipegu
Foto: Tom Arban
V kanadském městě Winnipeg bylo otevřeno první muzeum lidských práv na světě. Autorem stavby je architekt Antoine Predock, který ji navrhl jako monumentální skleněný chuchvalec se stometrovou věží. Kontroverzní projekt už od začátku provází kritika odborníků i veřejnosti.

Půlmilionové město Winnipeg nikdy nedosahovalo takové slávy, jako největší kanadské metropole Toronto, Montreal nebo Vancouver. Přesto teď ale samosprávní centrum provincie Manitoba získalo ikonu téměř celosvětové důležitosti. Na konci září zde bylo otevřeno Kanadské muzeum pro lidská práva, jež je zároveň vůbec první podobnou institucí na světě věnující se výhradně tématu lidských práv.

Významu muzea odpovídá i jeho sídlo, které ve spolupráci s kanadským ateliérem Architecture 49 navrhl známý americký architekt Antoine Predock. Ten v roce 2003 uspěl v mezinárodní soutěži s projektem sklo-betonové budovy připomínající obrovský mrak.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.