Rodinný dům Chameleon v Lipencích od architekta Petra Hájka
Foto: Benedikt Markel
Česká komora architektů zveřejnila ve spolupráci s nezávislými odborníky nominaci na prestižní cenu Mies van der Rohe Award 2015. Mezi desítkou staveb nechybí Svět techniky z ostravských Vítkovic nebo zapuštěné Centrum environmentální výchovy ve Vrchlabí. Autoři obou projektů Josef Pleskot a Petr Hájek jsou zároveň jediní, kteří mají v nominaci hned dvě stavby.

Deset staveb od osmi českých architektů a ateliéru se bude ucházet o nejprestižnější evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award 2015. Rozhodla o tom Česká komora architektů (ČKA), která měla spolu s trojicí oslovených expertů za úkol vybrat nejzajímavější realizované projekty z posledních dvou let.

Mezi nominovanými nechybí například letos otevřený Svět techniky v Ostravě navržený jedním z nejznámějších českých architektů současnosti Josefem Pleskotem, Krkonošské centrum enviromentální výchovy ve Vrchlabí od ateliéru Petra Hájka nebo obnovený Gahurův prospekt ve Zlíně, jehož rekonstrukci navrhlo studio Ellement.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.