Foto: Filip Dujardin / www.filipdujardin.be / wired.com
Foto: Surreálný svět Filipa Dujardina
Pohled Filipa Dujardina na architekturu propojuje reálnou skutečnost s vizemi. Fotografovy práce připomínají tvorbu zesnulého amerického architekta Lebbeuse Woodse. Vydavatelství Hatje Cantz chystá Dujardinovu monografii Fictions.

Pro belgického fotografa Filipa Dujardina je prostá skutečnost zřejmě příliš omezujícím faktorem. Má rád architekturu, ale snímky skutečných budov by mu přišly moc fádní.

Ze svých snímků reálných objektů proto rodák z Gentu vytváří koláže, které boří všechny konvenční představy o bydlení, o urbanismu a vůbec o krajině přetvořené zásahem člověka. V podstatě představují svět mimo hranice běžných lidských zkušeností.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.