Denver Union Station.
Foto: SOM – Robert Polidori
Šancí transformovat centrum půlmilionové metropole není na začátku 21. století zrovna mnoho. Urbanisté ze studia CIVITAS v americkém Denveru takovou možnost dostali. Střed města plný továren nahradili systémem parků.

Nebýt železnice, možná dnes Denver na mapě USA ani nenajdeme. Byly to právě vlaky, které z města u paty Skalistých hor udělaly metropoli amerického Středozápadu.

Vlaky a těžký průmysl, jenž se tam rozvinul díky bohatým rudným dolům... Ve slavných dobách dvacátých let minulého století projíždělo nádražím hlavního města Colorada dokonce přes osmdesát vlakových souprav denně. Z Denveru vyvážely produkty místních továren a zpět přijížděly s novými pracovními silami i s celými rodinami.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.