Nová vídeňská čtvrť Seestadt Aspern vyrůstá na místě bývalého letiště.
Foto: Wien 3420 AG
Na místě bývalého vídeňského letiště roste "chytrá" čtvrť, kde na jednoho obyvatele připadá jen 0,7 místa pro automobil. Více se počítá s koly a hromadnou dopravou. Bydlení i práci tady má najít dvacet tisíc lidí. Praha podobný projekt marně hledá.

Výhled z bytu přímo na jezero, na nákupy stačí seběhnout jen do přízemí domu a za prací dojít do vedlejší ulice. Podle plánu najdete v nové vídeňské čtvrti Aspern vše potřebné jen pár kroků od sebe.

Navíc bude právě vznikající "chytré" město šetrné k životnímu prostředí. Domy si potřebnou elektrickou energii vyrobí částečně samy a systém senzorů zvládne regulovat vytápění. A nechybí ani další vymoženosti - cestu ulicemi a parky si noví obyvatelé budou moci zkrátit třeba na vypůjčeném elektrokole.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.