One man sauna
Foto: Roman Mensing
Je těžké vytvořit něco užitečného tam, kde nic není. Architekti z Modulorbeat nahradili kontext periferie, v níž umírají továrny, zábavnou kreativitou a vtipem. Jejich sauna v areálu bývalé továrny je jen pro jednu osobu.

Sedm a půl metru vysoká betonová věž vyčnívající mezi nízkými stromy na okraji západoněmecké Bochumi vyvolává dojem, že do okolní přírody odjakživa patří. Přesně sem a nikam jinam.

A to platí, i když si uvědomíme, že jde o saunu, tedy o stavbu, která uprostřed německého lesa není zrovna přirozená. Pravdou ale je, že betonovou plochu místo jehličí byste mezi stromy také nečekali. S ní už to do sebe všechno zapadá.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.