Projekt rekonstrukce opuštěného skladu ve slovenském Svitu
Foto: Young Architect Award 2014
Zrekonstruovat Nákladové nádraží Žižkov, postavit nový amfiteátr v opuštěném lomu nebo opravit Baťovy haly. Mladí architekti v soutěži Young Architect Award navrhují, jak se vypořádat s bolavými místy českých měst. O vítězném projektu může hlasovat každý.

Místa označovaná jako brownfieldy u nás poutají čím dál větší pozornost. A to nejen mezi architekty nebo developery, kteří uprostřed českých měst hledají nová místa pro své projekty.

Bývalá skladiště, opuštěné výrobní haly nebo staré důlní areály jsou estetickou, ekologickou i praktickou přítěží pro téměř každou větší obec. Bolavým místům českých měst se proto věnuje i letošní, v pořadí šestý ročník soutěže pro architekty do 33 let Young Architect Award.

Soutěžící v ní hledají možnosti, jak do problematických městských lokalit vrátit život a využít je co možná nejlépe ve prospěch obyvatel. Vybírat mohli z konkrétních míst navržených městy či odbornými pracovišti Národního památkového ústavu.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.