Industriální architektura, která se nevylučuje s vlídnou pohostinností.
Foto: HN – Filip Šlapal
Novou moderní dominantou Letů u Dobřichovic se stal antracitově zbarvený hotel s minipivovarem. Architektu Michalu Motyčkovi se v něm podařilo propojit industriál s atmosférou vlídné pohostinnosti.

Už mě přestaly bavit věčné řeči o tom, že pivo není takové, jako bývalo. Proto jsem se rozhodl, že si budu vařit vlastní," vysvětluje Robert Chládek, majitel pozoruhodné stavby. A tak si postavil "pivotel", jak svůj koncept hotelu spojeného s minipivovarem a restaurací nazývá.

Na první pohled soudobá stavba na sobě nese - podle roku zahájení provozu - římské číslice MMX, které se staly také jejím logotypem. Je ostře řezaná, důsledně pravoúhlá. Zdá se jednoduchá, ale není to taková ta jednoduchost vyplývající z bezradnosti nebo nedostatku představivosti: přednost dostalo funkční řešení, které má jasný řád.

HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.