reklama
přihlášení odhlášení mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia       rss | mms | sms      
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
Svět Moje řeč Rozhovor Téma (pozn. red.) Zblízka Velké spory vědy a techniky
ArchitekturaJídloMódaHodinkyTrh s uměnímOsudStyl
magazín Hospodářských novin
HN.IHNED.CZ  15. 6. 2012  00:00

Samy v Basileji

Otcův opuštěný ateliér a jeho skici, z nichž se nestaly sochy, to byla roznětka pro inspiraci mladého umělce Dominika Langa. Výsledek teď představuje pražská Galerie Hunt Kastner na veletrhu Art Basel.

Až do neděle se koná v Basileji největší a nejvlivnější veletrh současného umění na světě, Art Basel 2012. Na obrovské akci celosvětového dosahu se spoustou doprovodných programů je jako jediný zástupce české galerijní scény přítomna pražská galerie Hunt Kastner Artworks. V sekci Statements tam vystavuje mladého českého umělce Dominika Langa (1980).

Ten loni reprezentoval Českou republiku na Bienále v Benátkách svým rozsáhlým projektem Spící město. Jeho nová práce, Model díla, kterou přivezly galeristky Camille Hunt a Katherine Kastner do Basileje, na Spící město navazuje. Lang v něm dál zkoumá, kudy se ubírá proces tvorby, a zamýšlí se nad tím, jak se utváří umělcova biografie. Vychází při tom ze skic nikdy nerealizovaných soch, které našel v dávno opuštěném ateliéru svého dnes už nežijícího otce. Lang se pokusil vytvořit sochy, které zůstaly jen na papíře, a zakomponovat je do širší instalace.

Článek patří do placené části serveru.
Chcete si přečíst celý článek?
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama